fbpx
Skip links

Kamery pre sklady, obchod, prevádzky, hotely

Dokonalý prehľad o dianí v okolí objektu

Uvažujete nad inštaláciou kamerového systému? Ste na správnom mieste.
V ponuke máme najnovšie IP kamerové systémy pre zaistenie ochrany Vášho podnikania.

Zistiť viac Cenová ponuka

Kamerový systém

Slúži na sledovanie pohybu a konania osôb v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolí. Záznam z kamerového systému je možné použiť na právne úkony za účelom ochrany majetku alebo odhaľovania kriminality.

Súčasti kamerového systému

Rozlišujeme dva druhy kamerových systémov : IP a analógové systémy. Analógové systémy sa vyznačujú nízkou cenou, no zaostávajú kvalitou a ponukou funkcií za modernejšiou IP technológiou. V SECURE jednoznačne preferujeme IP technológiu.

Kamery

Zohrávajú hlavnú úlohu pri kvalite obrazu a záznamu. Ponúkajú sa v rozlíšení FullHD (2Mpx), UltraHD(4/5Mpx), 4K (8Mpx)a vyššie. V základe disponujú nočným videním, no drahšie modely ponúkajú napríklad aj mikrofón, či motorizované otáčanie.

Záznamník

Spracúva snímaný obraz z kamier a ukladá ho na zabudovaný harddisk. Jednotlivé modely sa odlišujú hlavne počtom kanálov(max. možný počet pripojených kamier) a funkciou PoE, teda napájanie kamier cez ethernetový kábel.

Switch

IP kamerové systémy väčšinou fungujú cez PoE, teda napájanie aj prenos signálu po jednom kábli. Práve toto napájanie umožňuje PoE switch. Je to prvok medzi kamerou a záznamníkom.

Harddisk

Na harddisk sa ukladá všetok záznam z kamier. Dĺžku záznamu určuje kapacita harddisku (v TB). Používame harddisky určené pre kamerové systémy, ktoré sú určené na 24/7 prevádzku.

Príslušenstvo pre kamerový systém

Ku kamerovému systému odporúčame základné doplnkové príslušenstvo, vďaka ktorému bude mať investícia skutočne zmysel. Okrem podložiek a konzol pre kamery ponúkame aj doplnky ako monitor, či záložný zdroj.

Záložný zdroj

Záložný zdroj alebo UPS oceníte v prípade výpadku el. napájania, kedy vďaka nemu ostanú kamery v prevádzke. Napríklad v prípade pokusu o vlámanie môže páchateľ zhodiť poistky s domnením, že nebude snímaný.

Dátový rovzdádzač

Plechová nástenná skriňa s uzamykateľnými dvierkami pre umiestnenie kľúčových súčasti systému. Záznamník aj záznam z kamier je vďaka uzamknutiu v bezpečí pred odcudzením.

Monitor

Monitor sa štandartne pri kamerovom systéme nedodáva. Väčšinou už má doma zákazník monitor alebo televízor, či notebook. V prípade že nie, dodávame aj monitory špeciálne určené pre kamerové systémy (24/7 prevádzka).

Ovládanie a prezeranie kamerového systému

Obraz z kamier je možné sledovať hneď viacerými spôsobmi. Najčastejšie si zákazníci zvolia prezeranie cez mobilnú aplikáciu alebo PC monitor/ televízor.

Mobilná aplikácia

Bezplatná a prehľadná aplikácia je samozrejmosťou. V ponuke je pre iOS aj Andorid a ponúka živý pohľad z kamier, ale aj prezeranie záznamu.

Monitor/PC

Záznamník kamerového systému je možné priamo pripojiť cez HDMI kábel do monitoru alebo TV a ovládať ho pomocou počítačovej myši.

Dodanie a inštalácia

Zaujal Vás kamerový systém a máte záujem o monitorovanie Vášho podnikania?

Obráťte sa na odborníkov

Poradíme Vám s výberom a rozmiestnením kamier a naceníme vhodné riešenie.

Odborná montáž

Montáž kamier vykonávame s platnou licenciou od Polície SR a s aktuálnymi certifikátmi profesionálnych kamerových systémov.

Cenová ponuka

Ukážky inštalácií

Keď montujeme kamery my.

Pozrite tiež alarm do firmy

Alarm do firmy

Spoľahliví partneri

Montujeme kvalitné kamery od renomovaných výrobcov.