fbpx
Skip links

Kamery do výťahu

Kamery v bytových domoch sa tešia čoraz väčšej popularite, ani kamery do výťahov nie sú výnimkou. Jedná sa hlavne o nové výťahy, ktoré je potrebné ochrániť pred vandalizmom. Často dochádza k poškodeniu výťahovej kabíny, či už sťahovaním alebo inými vplyvmi. Neraz sa výťah preťaží, a vinník sa málokedy prizná. Kamery sú teda ideálnym riešením. Ako to však funguje?

Naše riešenie vám v skratke predstavíme v tomto článku.

Bezdrátový, wifi prenos

  • Systém sa skladá z wifi vysielača a prijímača, pričom zariadenie je navrhnuté pre prenos signálu kamerového systému.
  • Na spodku šachty sa nachádza vysielač, ktorý je zosieťovaný so zvyškom kamerového systému.
  • Prijímač wifi signálu sa nachádza na spodku výťahovej kabíny, kde je napájaný spolu s kamerou zo zásuvky na vrchnej časti tejto kabíny.
  • Wifi funguje v štandarte 5Ghz, vďaka čomu nedodáchadza k rušeniu okolitými wifi sieťami.
  • Dosah takéhoto prenosu môže byť až 1 km, takže v šachte, ktorá máva do 25m, je prenos absolútne stabilný a bez výpadkov.

Vedeli ste že?

Kamerový systém vám navrhneme a naceníme úplne bezplatne a nezáväzne?

Pozrite si našu ponuku

Kamera

Do výťahovej kabínky spravidla inštalujeme 2Mpx, FullHD kameru, ktorá na vzdialenosť do 2m úplne postačí. Vždy siahneme po takzvanej DOME kamere, teda kamere s priehľadným sklíčkom, vďaka čomu nie je možné s kamerou svojvoľne manipulovať a meniť tak jej pohľad.

Dbáme tu však na zorný uhoľ kamery, a správne nasmerovanie, to znamená, na vchodové dvere, a taktiež záber na ovládanie výťahu, tak aby bolo zreteľné, na ktorom poschodí sa napríklad výťah nachádza.

4-1

Kamera a súkromie

Kamerový systém v bytovom dome, vrátane kamier vo výťahu, je dôležitou súčasťou zabezpečenia, no musí spĺňať aj nariadenia ochrany osobných údajov, ako je GDPR. Preto je nevyhnutné, aby pri jeho zaobstaraní bola vypracovaná príslušná dokumentácia zodpovedajúca týmto požiadavkám. Tento krok zabezpečuje, že práva a súkromie obyvateľov sú chránené v súlade so zákonom. 

V našej cenovej ponuke a komplexnom riešení vždy zahŕňame aj vypracovanie tejto dôležitej dokumentácie. Tým zabezpečujeme nielen bezpečnosť a ochranu osobných údajov, ale aj dodržiavanie právnych noriem.

Ukážka obrazu

(klikni na obrázok pre zväčšenie)

Ideme do toho?

Kamerový systém na váš bytový dom vám navrhneme a naceníme úplne bezplatne a nezáväzne. Neváhajte nás kontaktovať.

Kontakt