fbpx
Skip links

Projekt │ Nové kamery pre panelák

Začiatkom roka sme stihli namontovať kamerové systémy pre 5 bytových domov a ďalšie nás čakajú. Preto sme sa rozhodli prostredníctvom krátkeho článku vás, ako správcu bytového domu, či obyvatela problémovej bytovky vziať na montáž jedného z nich, a ukázať vám ako to prebiehalo, ako sme postupovali pri projektovaná či samotnej inštalácie, no hlavne, ako to môže vyzerať vo vašom bytovom dome.

Všeobecne o kamerách na bytovom dome sme sa rozpísali v minulom článku.

Rozmiestnenie kamier

  • Kamery pokrývajú parkovisko, kde sa v minulosti odohrali škodové udalosti pri parkovaní.
  • Kedže má panelák nové výťahy, bolo dôležité zabezpečiť ich monitoring, čo zaistí ochranu pred poškodením, či napríklad lahšie dohľadávanie vinníka pri pretažení, či poškodenia výťahu pri sťahovaní.
  • V neposlednom rade sme umiestnili po jednej kamere na každý vchod, vďaka čomu sa získa prehľad o pohybe osôb, a hlavne neželaných návštevách.Kamery sú vybavené vysokým rozlíšením obrazu, nočným videním a možnosťou záznamu a archivácie záznamov. Systém je monitorovaný 24/7, čo zabezpečuje, že sme vždy informovaní o tom, čo sa deje v okolí našej budovy.

Vedeli ste že?

Kamerový systém vám navrhneme a naceníme úplne bezplatne a nezáväzne?

Pozrite si našu ponuku

Kabeláž

Pri IP kamerách privádzame ku každej kamere jeden kábel, po ktorom sa prenáša aj signál, aj napájanie. Väčšina bytových domov sú v podstate hotové stavby, takže sa kabeláž umiestnuje do lišty, no riešili sme aj zasekávanie kabeláže do stien v bytovke, kde sa súčasne realizovalo malovanie.

V tomto paneláku sme pre uschovanie kabeláže využili lišty.

Snímka obrazovky 2023-04-11 o 15.35.24

Umiestnenie systému

Záznamník aj s napájaním kamier umiestňujeme vždy do spoločných priestorov typu : ,,kočíkáreň“, ,,bicykláreň“, či ,,sušiareň“.

Tieto miestnosti majú spoločnú vlastnosť, teda sú zamknuté, a prístup do nich má buď len domovník, alebo veľmi malá časť obyvateľov bytovky. GDPR totiž presne definuje umiestnenie a zabezpečenie záznamu z kamier.
Okrem toho vždy umiestňujeme zariadenia do nástenného racku, od ktorého má kľúč len poverená osoba na zaobchádzanie a narábanie s kamerovým systémom.

Snímka obrazovky 2023-04-11 o 15.41.58

Nástenná uzamykateľná skrina, tzv. rack.

Samotná montáž

Pri tomto bytovom dome s troma vchodmi sme stihli natiahnuť 156m kábla, namontovať 7 kamier a systém sprevádzkovať za dva pracovné dni, resp. cca 9 hodín.

Výber kamier a obraz

Všeobecne pre budovy, a priestory kde je zvýšený pohyb osôb, kde kamery môžu ,,podávať ruky“ volíme antivandal DOME kamery.

Na bytovkách sa nám overil model 5Mpx kamery s UltraHD rozlíšením a nočným videním. Ten sme použili aj v tomto prípade. Splnil očakávania a požiadavky na kvalitu obrazu a rozlišovaciu schopnosť. Záber z kamery si môžete pozrieť nižšie.

Pre vonkajšie prostredie sme siahli tzv. turret kamerách, taktiež v UltraHD rozlíšení. Toto prevedenie nám poskytlo dlhší dosvit nočného videnia, čo sa narozdiel od vnútorných priestorov na parkovisku hodí.

Ukážka obrazu

(klikni na obrázok pre zväčšenie)

Ideme do toho?

Kamerový systém na váš bytový dom vám navrhneme a naceníme úplne bezplatne a nezáväzne. Neváhajte nás kontaktovať.

Kontakt